עץ | בנייה עץ | מוצרי עץ | דקים | בנייה קלהפתרונות עץ לבנייה. בנייה במוצרי עץ ,רצפות עץ (דקים), מידע על סוגי עצים המשמשים לבנייה כגון:איפאה,טיק,אורן,עץ גושני,פרקט,תחזוקת עץ,דקים,שערים,גדרות עץ ועוד.

רוצים לבנות בית מעץ, להתקין דקים, מחסן עץ או צימר?

פורטל בנייה קלה כל המידע המקצועי לפתרונות בנייה במוצרי עץ,התאמת פתרון בנייה בעץ המתאים ביותר בשבילך. רוצים לרצף דקים בחצר\גינה? צריכים פרגולות עץ איכותיות? גדרות או שערי עץ? בקטגוריית עץ תמצאו את המידע שיסייע לכם לבחור נכון את עיצוב העץ שלכם בבית.

סגירת בריכות שחייה

אם בעבר בריכת שחייה בחצר הבית היתה לעשירים בלבד, כיום ישנם לא מעט בתים פרטיים בישראל בהם מצוייה בריכת שחייה (בריכות ונילה,פי.וי.סי או בטון) לשימוש דיירי הבית. בריכת שחייה בגינת הבית נשמע חלום רטוב? ככל הנראה לא כל בעלי הבריכות חושבים כך, מסיבות מגוונות שאציין בהמשך ישנם בעלי בריכות המעוניינים לסגור את בריכת השחייה לשימוש ולמעשה לבטל אותה לגמרי.

פרטים

תוספות בנייה בעץ

בעלי בתים צמודי קרקע בישראל מוצאים עצמם לעיתים עם שטח לא מנוצל במגרש שיכול לשרת אותם למטרות רבות כגון: הרחבת הבית, הוספת מבנה או יחידת מגורים נוספת , בניית מחסן עץ וכדומה. תוספת בנייה בעץ יכולה להוות פתרון מושלם לצרכים אלו, בנייה מעץ בהכרח מהירה יותר ולעיתים רבות זולה יותר מתוספת בנייה רגילה.

פרטים

דקים

מה הם דקים? רצפות עץ חיצוניות המשמשות לריצוף חיצוני בעץ.
ריצפת עץ חיצונית – דק המורכבת על תשתית של קורות עץ או מתכת. הדק בנוי מלוחות עץ גושני המחוברים ישירות לקורות בהברגה, בצורה זו נוצר משטח עץ אחיד עם מרווחים.

פרטים

סוגי דקים

סוגי העץ ליצירת דקים הם: תיק בורמזי, אירוקו, איפאה, אורן, סידר ועוד. ישנם מספר קטן של עצים בעולם המשמשים לבניית דק, מהסיבות שלא כל סוגי העץ מתאימים לתנאי האקלים. עצים רכים שעברו תהליך של חיטוי ושימור – הנפוץ שבהם הוא אורן פיני. מלבדו קיימים נוספים, עץ אורן קליפורניה ועוד.

פרטים

דק סינטטי

הפופולריות העצומה לה זוכה דק סינטטי בשנים האחרונות נובעת מהרצון של בעלי גינות למוצרים ירוקים מחד (הדק עשוי מתערובת שבבי עץ גרוס ומוצרי פולמרים) ומאידך בראייה לעתיד הצורך בטיפול ותחזוקת העץ כל שנה (מה שמצריך דק רגיל) דק סינטטי נותן מענה מלא לדרישה זו ולמעשה הוא מוצר משודרג יותר ואיכותי יותר.

פרטים

מחסן עץ

מחסני עצים הפכו פופולארים היום והינם חלק בלתי נפרד בבתים צמודי קרקע רבים בישראל. בניית מחסן עץ בגינה או בחצר הבית- מחסן עץ בהזמנה אישית לפי מידול ונפח רצוי, העץ המתאים ביותר למטרת בניית מחסני עץ ולבנייה בעץ הוא האורן הפיני. הסיבה העיקרית לכך נעוצה באקלים הקר בצפון אירופה. בהשפעת הקור והחשיפה המעטה לשמש, תהליך הגדילה של העץ איטי יותר, וכתוצאה מכך הוא מפתח סיבים צפופים יותר, שמעניקים לו חוסן ועמידות.

פרטים

בתי עץ

בתי עץ משמשים אותנו בישראל למטרות הבאות: בית קיט – צימר ,מבנה נוסף בצמוד לבית או כבית מגורים. מבני עץ איכותיים ניתן לבנות פשוט וקל. האקלים במדינת ישראל לח דבר המגדיל את הבלאי של העץ וההוצאות הכרוכות בתחזוקה השוטפת ולכן לא נפוצה כל כך בניית בתי עץ למגורים . מבני עץ שכאלה ניתן למצוא בדרך כלל באיזור הגליל והגולן שם האקלים יבש יותר ומאפשר מגורים "משתלמים" בבית עץ.

פרטים

בניית צימרים

בניית צימרים וחדרי אירוח מעץ,צימרים ברמת גימור מושלמת הנבנים עפ"י תוכנית ייעודית לפי המרחב ואופי המקום בפיקוח מלא של אדריכל וועל פי דרישות וצרכי הלקוח. בניית צימרים בגדלים שונים: סטודיו לפי גדלים שונים, דו קומתי , תוספות בניה מעץ ,צביעה מעוצבת של הצימר. הקמה ובנייה מעץ של צימרים מא' ועד ת' , תכנון,בנייה ואיבזור צימר אולטימטיבי :ג'קוזי,ריהוט גן,מטבח וכו'

פרטים

פרקטים

פרקטים מעץ לחדרים וריצוף הבית בריצפת פרקט. בנייה קלה מציגה טיפים לקניית פרקטים מוצלחת: שלב הזמנת פרקט: הזמנת פרקט צריכה להתבצע בשלבים המוקדקמים של השיפוץ או הבנייה וזאת בכדי לעמוד שלוחות הזמנים של הפרקט שזמנתם מהספק. במידה והזמנתם פרקט מיוחד חשוב מאוד לבדוק פרט זה

פרטים

גדרות עץ אורן

שערים ומעקות

מעקות מעוצבים לחצר לביטוחות ולנוי , ניתן לבחור את המעקות בסוגי עצים שונים ובגימור בהתאמה לטעם הלקוח,בבית הלקוח יבוצעו מדידות ובהתאם מייצרים את המעקה המתאים. ניתן לבחור מעקה מעץ מלא או בשילובים מעניינים עם זכוכית או מתכת.

פרטים

עץ איפאה

איפאה הינו עץ קשה במיוחד הגדל ביערות הגשם של ברזיל (IPE) . צבעו של "עץ איפאה" הוא חום כהה , תכונה נוספת של העץ שהוא עמיד מאוד בכל תנאי מזג אויר. שימושים עיקריים: דקים ופרקטים. איפאה הוא עץ מאסיבי חזק וקשה במיוחד,בעל צפיפות גבוהה מאוד. לאיפאה עמידות גבוהה ולזמן ארוך ואינו נפגע במרוצת השנים מפגי מזג האויר.

פרטים

עץ אורן

עץ אורן הוא סוג העץ הנפוץ ביותר למטרות בנייה ותעשייה, ו נעשים שימושים רבים כחומר גלם לבנייה. בישראל עצי האורן הפו פולארים ביותר לבנייה הם עץ אורן פיני, איכותו של האורן הפיני גבוהה יותר. ניתן לקנות עץ אורן בחברות מחסן עצים המתמחות בעץ , חשוב לבחור אורן איכותי שנמדד לפי כל מיני פרמטרים שרוב הרוכשים לא מכירים, חשוב לראות את העץ , גם בעין לא מקצועית ניתן יהיה להבחין בין עץ אורן איכותי לבין אורן שפחות.

פרטים

עץ טיק

עץ גושני הוא עץ גדול ומסיבי המסופק לבנייה בחתכים עבים. קיימים מספר סוגי עץ גושני שנחתכים בחתכים עבים ושמם הכולל הוא עץ גושני.
קורות עץ גושני מגיעות באופן טבעי עם סדקים , סדקים אלו אינם פוגעים בחוזקו של העץ הגושני אולם במקרה שבו החוזק של הקורה הנתמכת הכרחי, כדאי להניח קורות עץ גושני ללא סדקים ככל הניתן.

פרטים

עץ גושני

עץ גושני

עץ גושני הוא עץ גדול ומסיבי המסופק לבנייה בחתכים עבים. קיימים מספר סוגי עץ גושני שנחתכים בחתכים עבים ושמם הכולל הוא עץ גושני.
קורות עץ גושני מגיעות באופן טבעי עם סדקים , סדקים אלו אינם פוגעים בחוזקו של העץ הגושני אולם במקרה שבו החוזק של הקורה הנתמכת הכרחי, כדאי להניח קורות עץ גושני ללא סדקים ככל הניתן.

פרטים